13732
online
Policja
33
Inspekcja
4
Wypadek
74
Informacja prasowa - Jak szybko do Łodzi? ‹‹ powrót do listy raportów
[03.12.2012]

Jak szybko do Łodzi?

 

Ile czasu muszą poświęcić kierowcy na dojazd do Łodzi przy założeniu, że mieszkają w okolicznych miejscowościach? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Wyniki ich badań z pewnością zainteresują kierowców.

 

Analizie poddano czas jakiego potrzeba aby dotrzeć do Łodzi z sześciu wybranych miejscowości. Ważna dla ostatecznej oceny była także średnia prędkość osiągana przez kierowców na konkretnych odcinkach. Na rogatkach Łodzi najszybciej znajdą się kierowcy z oddalonego o zaledwie 10 kilometrów Konstantynowa Łódzkiego – dojazd zajmie im około 18 minut. Niewiele dłużej, bo 20 minut potrwa podróż ze Zgierza oddalonego o Łodzi o 9 kilometrów. Na drugim biegunie znajduję się trasa na linii Stryków-Łódź. Pokonanie jej zajmuje średnio ponad pół godziny. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że oba miasta dzieli 19 kilometrów.

 

Interesujący okazał się także pomiar średnich prędkości osiąganych przez zmotoryzowanych na analizowanych trasach. Otrzymane wartością są do siebie raczej zbliżone i oscylują wokół 30 km/h. Uwagę zwraca średnia prędkość na odcinku prowadzącym z Brzezin – wynosi ona 42 km/h. Ten dobry wynik komentuje Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl – Im dalej od dużego miasta się znajdujemy, tym większe prędkości z reguły osiągamy. Brzeziny są oddalone od Łodzi o całe 22 kilometry, dlatego średnia szybkość pojazdów na tle innych wyników wypada tak dobrze. Warto także zaznaczyć, że na średnią prędkość wpływ ma wiele czynników: począwszy od dnia tygodnia a na warunkach atmosferycznych skończywszy.

 

 

                          Tabela1. W drodze do Łodzi

miasto

średni czas dojazdu

średnia prędkość

odległość od Łodzi

Zgierz

20 minut

30 km/h

9 km

Konstantynów Łódzki

18 minut

33 km/h

10 km

Aleksandrów Łódzki

24 minuty

30 km/h

12 km

Starowa Góra

27 minut

29 km/h

13 km

Stryków

35 minut

32 km/h

19 km

Brzeziny

32 minuty

42 km/h

22 km

                                                                                                                                               Źródło: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w dniu 30.11.2012.