12977
online
Policja
29
Inspekcja
5
Wypadek
57
Informacja prasowa - Kielce - raport drogowy ‹‹ powrót do listy raportów
[03.04.2013]

Kielce – raport drogowy

 

Ile średnio kontroli policji można spotkać na kieleckich ulicach? Czy poruszanie się po mieście daje się kierowcom we znaki? Specjaliści serwisu Korkowo.pl przedstawiają raport dotyczący kieleckich ulic.

 

Te ulice są obciążone ruchem

Jeśli jest coś co znacząco wpłynęło na sytuację na kieleckich drogach, to może to być remont Węzła Żytnia a konkretnie zmiana organizacji ruchu. Prace remontowe wymusiły na kierowcach konieczność objazdówa przez to spowodowały także dezorientację zmotoryzowanych, którzy musieli przyzwyczaić się do nowych zasad. Docelowo po zakończeniu prac kierowcy będą mieli możliwość przejechania estakadą nad ulicami Żytnią i Grunwaldzką. Czy prace budowlane utrudniły znacząco ruch na drogach? – Szczególnie duże natężenie ruchu obserwujemy na ulicy Grunwaldzkiej i Ogrodowej. Średnie prędkości nierzadko wynoszą tam ok. 20 km/h. Można przypuszczać, że to efekt remontu Węzła. wyjaśnia Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.– Sytuacja powinna ulec po poprawie po zakończeniu prac budowlanych – dodaje Florkowska. Jednak to nie jedyne ulice na których trzeba liczyć się z korkami. W przypadku Kielc innymi miejscami narażonymi na zatory są ulica Krakowska, Łódzka, Jesionowa oraz Aleja Solidarności.

 

Ile razy suszyli?

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnią liczbę zgłoszeń kontroli policji, które pojawiły się na kieleckich ulicach. Okazało się, że w miesiącu patrole policji wizytują miasto średnio 101 razy. Oznacza to, że codziennie w mieście pojawiły się co najmniej 3 patrole. Kierowcy powinni uważać także na stojące w mieście fotoradary. Gdzie należy zachować szczególną ostrożność? Fotoradary można spotkań na ulicy Grunwaldzkiej, Tarnowskiej, Alei Solidarności, a także na ulicy Warszawskiej

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Kielc w godzinach od 06:00 do 22:00 między 15 lutego a 15 marca 2013.