11116
online
Policja
29
Inspekcja
8
Wypadek
43
Informacja prasowa - Kierowcy nie mieli łatwo. Liczba kontroli poszybowała ‹‹ powrót do listy raportów
[04.11.2013]

Kierowcy nie mieli łatwo. Liczba kontroli poszybowała

 

Święto Zmarłych i związany z nim „długi weekend” dobiegł końca. Dla wielu kierowców minione dni były okazją nie tyle do zadumy, co do... zubożenia portfela. Jak wskazują najnowsze dane serwisu Korkowo.pl liczba suszarek w trakcie świąt wzrosła prawie 2,5 razy!

 

Dla służb mundurowych Święto Zmarłych to pracowity okres. Na drogach pojawia się masa kierowców, a wielu z nich myli jezdnie z torem wyścigowym. Widok wyciągniętej „suszarki” jest dla wielu z nich zimnym prysznicem. W czasie świąt, czy długich weekendów prawdopodobieństwo spotkania patrolu policji rośnie. Czasem nawet bardzo. Według badań przeprowadzonych przez serwis Korkowo.pl w okresie 1-3 listopad zaobserwowano wzrost liczby kontroli policji aż o 147 % w porównaniu z analogicznym, nieświątecznym okresem.

 

Dostałeś mandat? I tak masz szczęście

W dniach 1-3 listopada w Polsce zarejestrowano 1206 „suszarek”, natomiast dwa weekendy wcześniej (w dniach 18-20 października) zanotowano ich znacznie mniej, bo 488. Zasada jest prosta: jeśli kierowca przestrzega przepisów „suszarki” są mu niestraszne. Jeśli jednak jest na bakier z kodeksem drogowym, to musi liczyć się z wieloma nieprzyjemnościami. – Mandat to i tak niewielka kara biorąc pod uwagę, że brak rozsądku na drodze może kosztować zdrowie i życie – komentuje Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.


 

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w godzinach od 06:00 do 22:00, w dniach 1-3 listopada oraz 18-20 października 2013.