112860
online
Policja
458
Inspekcja
152
Wypadek
1198
Informacja prasowa - Kierowcy – uwaga na soboty! ‹‹ powrót do listy raportów
[12.02.2014]

Kierowcy – uwaga na soboty!

 

Nie lubimy poniedziałków i czekamy na weekend? W przypadku kierowców ta zasada niekoniecznie musi się sprawdzać! Z najnowszych danych zebranych przez serwis Korkowo.pl wynika, że kontrole policji zmieniają intensywność w ciągu tygodnia. Kiedy suszą najbardziej?

Intensywność ruchu na poszczególnych drogach zmienia się nie tylko w ciągu dnia, ale także na przestrzeni tygodnia. Tak samo jest z patrolami Policji. Na podstawie danych dostarczonych przez użytkowników systemu Yanosik można wyznaczyć tu pewne prawidłowości. Jak się okazało suszarki statystycznie najłatwiej spotkać w soboty – na ten dzień przypada w sumie 18% wszystkich patroli. Mocno „suszą” także we wtorki oraz piątki (po 17%). Wygląda na to, że szczególnie intensywne kontrole przypadają raczej na koniec tygodnia. Nic w tym dziwnego: to czas imprez, wypadów za miasto i niestety także wielu wypadków. Według danych Policji (2012r) do stosunkowo największej liczby wypadków dochodzi właśnie w piątki (prawie 17% wszystkich zdarzeń tego typu).

 

W poniedziałki, niedziele i czwartki przypada po ok. 13% wszystkich kontroli drogowych. Teoretycznie najmniejsza szansa na spotkanie z suszarką wypada w środy. Na półmetek tygodnia przypada średnio niecałe 9% wszystkich patroli.
 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w dniach 1-21 stycznia 2014.