36994
online
Policja
230
Inspekcja
19
Wypadek
209
Informacja prasowa - Kolizyjne ulice. Poznań ‹‹ powrót do listy raportów
[08.04.2013]

Kolizyjne ulice. Poznań

 

Specjaliści serwisu Korkowo.pl zbadali sytuację na poznańskich ulicach. Które punkty miasta są najbardziej narażone na kolizje i wypadki?

 

Badanie zostało prowadzone przez okres trzech ostatnich miesięcy. Na podstawie zebranych danych eksperci wyznaczyli miejsca w których najczęściej dochodziło do wypadków czy stłuczek z udziałem samochodów. Wyniki wyznaczają zatem swoiste „czarne punkty” na mapie poznania, czyli miejsca na które szczególnie powinni zwrócić uwagę poznańscy kierowcy.

 

Kierowcy powinni być ostrożni szczególnie na ulicy Bolesława Krzywoustego, Dąbrowskiego oraz Hetmańskiej – mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. – To w tych miejscach statystycznie najczęściej dochodzi do np. stłuczek. Powodem może być fakt, że to długie ulice odgrywające duża rolę jeżeli chodzi o przepływ ruchu w mieście – wyjaśnia Florkowska.

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w Poznaniu w między styczniem a marcem 2013.