123279
online
Policja
391
Inspekcja
130
Wypadek
720
Informacja prasowa - Korek na dwa tygodnie. Wrocław ‹‹ powrót do listy raportów
[16.10.2012]

Korek na dwa tygodnie. Wrocław

 

Jak wynika z najnowszych badań specjalistów z serwisu Korkowo.pl, mieszkańcy Wrocławia spędzają rocznie w korkach prawie trzynaście dni. Oznacza to, że każdego miesiąca ponad dobę spędzają za kółkiem i to licząc tylko przejazdy w godzinach szczytu.

 

Analizie poddano natężenie ruchu, jakie występuje na ulicach dojazdowych do centrum w godzinach szczytu komunikacyjnego. W porannych korkach kierowcy spędzają średnio 153 godziny rocznie, czyli ponad 6 dni. Mniej więcej tyle samo czasu pochłaniają korki tworzące się w godzinach popołudniowych. Łatwo zauważyć, że przeciętny wrocławski kierowca traci na dojazdy do pracy prawie pół miesiąca w skali całego roku.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości jakie osiągają kierowcy na czterech ulicach położonych w centrum Wrocławia. Najwolniej, bo ze średnią prędkością wynoszącą 36 km/h poruszają się, ci którzy do pracy zmierzają ul. Wyszyńskiego. Nieco lepiej jest na ulicy Grabiszyńskiej i Powstańców Wielkopolskich – tam średnie prędkości oscylują wokół 37-38 km/h. W najbardziej komfortowej sytuacji są kierowcy, którzy korzystają z ul. Legnickiej. Ich średnia prędkość w godzinach szczytu wynosi ok. 41 km/h.

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Wrocławia w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Wrocławia (ul. Wyszyńskiego, Legnicka, Powstańców Wielkopolskich, Grabiszyńska).

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. tvn24.pl
  2. tuwroclaw.com
  3. gazetaslaska.pl