109624
online
Policja
499
Inspekcja
136
Wypadek
1139
Informacja prasowa - Korki po Tarnowsku ‹‹ powrót do listy raportów
[09.11.2012]

Korki po Tarnowsku

 

Korki są utrapieniem kierowców, zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy śpieszą się oni do pracy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli, ile czasu tracą kierowcy na jazdę po zatłoczonych ulicach. Czy jest z czego się cieszyć?

 

Badaniu poddano ulice położone w centrum Tarnowa, które często uczęszczane przez mieszkańców tego miasta. Pomiary prędkości objęły poranne i popołudniowe godziny szczytu komunikacyjnego. Jak się okazało, przeciętny kierowca z Tarnowa spędza w drodze do pracy prawie 7 dni w ciągu całego roku. Oznacza to, że każdego miesiąca traci na dojazd pół doby.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na czterech ulicach Tarnowa położonych w okolicy centrum tego miasta. Wyniki pomiaru zapewne nie ucieszą zmotoryzowanych. Na żadnej z badanych ulic średnia prędkość pojazdu nie przekracza 30 km/h. W najmniej komfortowej sytuacji ci, którzy w godzinach szczytu mijają ulicę Mickiewicza. Ich średnia prędkość wynosi ok. 23 km/h. Nieco lepiej jest na ulicach Dąbrowskiego i Konarskiego. Tam średnia szybkość pojazdów oscyluje wokół 25 i 26 km/h. W zestawieniu najlepiej wypada aleja Solidarności, po której kierowcy poruszają się z średnią prędkością wynoszącą 27 km/h.

 

                                                       Tabela 1


Nazwa alei/ulicy


Średnia prędkość w godzinach szczytu
(7-9
oraz 15-17)

Dąbrowskiego

25 km/h

Konarskiego


26 km/h

Mickiewicza


23 km/h

Solidarności

27 km/h

                                                                                              Źródło: Korkowo.pl

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Tarnowa w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Tarnowa (ul. Dąbrowskiego, ul. Konarskiego, ul. Mickiewicza, al. Solidarności)