31169
online
Policja
173
Inspekcja
17
Wypadek
175
Informacja prasowa - Korki w centrum a na obrzeżach pustki ‹‹ powrót do listy raportów
[18.06.2012]

 

Korki w centrum a na obrzeżach pustki

 

37km/h to średnia prędkość, jaką kierowcy osiągają w ścisłym centrum Kalisza. O parę kilometrów dalej sytuacja jest niewiele lepsza. Gdyby ruch w centrum miasta był płynny, można by zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, jak jeździ się po ulicach Kalisza.

 

Aktualnie w promieniu do 2km od ścisłego centrum Kalisza w godzinach porannego szczytu (6.00-9.00) kierowcy poruszają się ze średnią prędkością 39 km/h. Nieco gorzej przedstawia się sytuacja popołudniu (16.00-18.00). Wówczas samochody przemieszczają się ze średnią prędkością 36 km/h. Trochę dalej od centrum (2-5km/h) ruch na drodze wzrasta do 43 km/h. Natomiast w odległości 5-10km od centrum samochody w porannym szczycie jeżdżą z prędkością aż 57 km/h, a w godzinach popołudniowych 63 km/h. Najlepiej przedstawia się sytuacja na obrzeżach miastach (10-15km). Samochody poruszają się z prędkością od 60 do 66 km/h.

 

 

Z przygotowanego przez serwis Korkowo.pl raportu wynika, że sytuacja na kaliskich ulicach w godzinach porannego i popołudniowego szczytu w zależności od odległości od centrum jest porównywalna. Jak pokazują badania, najwolniej jeździ się w centrum miasta i przyległych do niego ulicach. Najkorzystniejsze warunki jazdy odnotowano na obrzeżach miasta.

 

Poniżej porównanie sytuacji drogowej w Kaliszu w godzinach rannych i popołudniowych.

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w ścisłym centrum Kalisza i po głównych trasach wyjazdowych z miasta w godzinach od 06:00 do 22:00 w maju i czerwcu 2012. W promieniu do 2km od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W odległości 2-15 km od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miast.