13647
online
Policja
38
Inspekcja
5
Wypadek
69
Informacja prasowa - Korki w Kaliszu ‹‹ powrót do listy raportów
[22.10.2012]

Korki w Kaliszu

 

Zatłoczone ulice to niestety nieodłączna część życia kierowców. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmuje mieszkańcom Kalisza stanie w korkach. Jak się okazało, za kółkiem spędzają oni 347 godzin w skali roku.

 

Ujmując sprawę bardziej obrazowo: kierowcy w Kaliszu spędzają w korkach rocznie nawet 14 dni, czyli ponad dobę miesięcznie. Ten czarny scenariusz sprawdza się w przypadkach tych osób, które do pracy podróżują przez najbardziej zatłoczone, długie ulice położone w pobliżu centrum miasta. Zarówno poranne jak i popołudniowe korki zabierają im po tygodniu w skali całego roku.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na czterech, często uczęszczanych ulicach miasta. Są one do siebie bardzo zbliżone. I tak zmotoryzowani poruszają się najszybciej, bo z szybkością 39 km/h po ulicy Łódzkiej. Trochę wolniej, z szybkością ok. 38 km/h przemieszczają się pojazdy na alei Wojska Polskiego i ulicy Warszawskiej. Ci, którzy do pracy zmierzają ulicą Nowy Świat osiągają prędkość ok 35 km/h.

 

                                                Tabela 1


Nazwa alei/ulicy


Średnia prędkość w godzinach szczytu
(7-9 oraz 15-17)

Łódzka

39 km/h

Warszawska

38 km/h

Wojska Polskiego

37 km/h

Nowy Świat

35 km/h

                                                                                    Źródło: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Kalisza w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Kalisza (ul. Łódzka, ul. Warszawska, al. Wojska Polskiego, ul. Nowy Świat).

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. calisia.pl