46519
online
Policja
125
Inspekcja
28
Wypadek
250
Informacja prasowa - Korki zabierają im 9 dni w roku. Inowrocław ‹‹ powrót do listy raportów
[18.10.2012]

Korki zabierają im 9 dni w roku. Inowrocław

 

Korki są zmorą kierowców, podnoszą koszty podróżowania i zabierają cenny czas. Na co dzień mało kto zlicza sobie godziny, który traci przemierzając zatłoczone ulice, zwłaszcza jeśli akurat spieszy się do pracy. Obliczenia tego rodzaju dokonali specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Ile czasu mieszkańcy Inowrocławia spędzają w korkach?

 

Przeciętny kierowca w godzinach szczytu spędza w korkach 9 dni w skali całego roku przy założeniu, że porusza się on drogami dojazdowymi do centrum miasta. Oznacza to, że każdego miesiąca dojazd do pracy zabiera mu 18 godzin miesięcznie.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez pojazdy na ulicach położonych w okolicach centrum, często uczęszczanych przez kierowców. Najwolniej poruszają się pojazdy jeżdżące po ulicy Staszica. Ich średnia prędkość oscyluje wokół 35 km/h. Niewiele szybciej, bo z szybkością 37 km/h kierowcy pokonują ulicę Dworcową. W lepszej sytuacji są, ci którzy do pracy zmierzają ulicą Poznańską bądź Aleją Niepodległości – ich średnia prędkość wynosi ok. 41 km/h.

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Inowrocławia w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Inowrocławia (ul. Staszica, ul. Poznańska, al. Niepodległości, ul Dworcowa).

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. pomorska.pl