13724
online
Policja
35
Inspekcja
6
Wypadek
83
Informacja prasowa - Kraków jedzie w góry ‹‹ powrót do listy raportów
[09.10.2012]

Kraków jedzie w góry

 

Jesień kojarzy się najczęściej z zimnem, brakiem słońca i deszczem. Kto chce przekonać się, że może być inaczej powinien odwiedzić polskie góry i tam posmakować tej pory roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu na dojazd w góry powinni zarezerwować sobie mieszkańcy Krakowa.

 

Analizie poddano trasy do czterech miejscowości położonych w Karpatach i Sudetach. Mieszkańcy Krakowa najszybciej, bo w prawie 2 godziny dojadą do Zakopanego. Pół godziny dłużej trwa podróż do Krynicy Zdroju. W cierpliwość powinni uzbroić się krakowianie pragnący odwiedzić Świeradów Zdrój lub Karpacz – dotarcie do każdej z tych miejscowości zajmuje ponad 5 godzin.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na omawianych trasach. Najwolniej, ze średnią prędkością wynoszącą 47 km/h poruszają się turyści zmierzający do Krynicy Zdroju. Na trasie do Zakopanego średnia prędkość wynosi 53 km/h. Znacznie szybciej, z prędkością 70 km/h turyści pokonują trasę Kraków – Karpacz. Ci, którzy zmierzają do Świeradowa Zdroju poruszają się na trasie z szybkością oscylującą wokół 78 km/h.

 

                

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 06.10.2012-07.10.2012.