117179
online
Policja
491
Inspekcja
169
Wypadek
1332
Informacja prasowa - Kraków – popołudniowi kierowcy tracą. Sprawdź jak bardzo ‹‹ powrót do listy raportów
[05.03.2014]

Kraków – popołudniowi kierowcy tracą. Sprawdź jak bardzo

 

Najnowsze badania nie pozostawiają złudzeń – w Krakowie najgorzej mają ci kierowcy, którzy ruszają na miasto w godzinach popołudniowych. O której strzałki prędkościomierza spadają najbardziej? Jak bardzo uderza to w zmotoryzowanych?

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili na terenie Krakowa całodobowe badania natężenia ruchu drogowego.Wyniki pomiarów wskazują, że w przypadku krakowskich kierowców najbardziej uciążliwe korki przypadają na okres między godziną 15 a 19mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. W tym czasie średnie prędkości pojazdów nie przekraczają 28 km/h wskazuje Florkowska.

 

Co z porankami, które również uważa się na newralgiczne pod względem obciążenia komunikacyjnego? W Krakowie poranny szczyt komunikacyjny jest krótszy i mniej dotkliwy niż ten popołudniowy: zaczyna się krótko przed godziną 8 i trwa do 10. W tym czasie średnie prędkości zmotoryzowanych nieznacznie przekraczają 30 km/h.

 

Poza godzinami szczytu prędkościomierze kierowców wskazują średnio 42 km/h. Oznacza to, że w trakcie porannych i popołudniowych korków kierowcy zwalniają średnio o 13 km/h, czyli tracą praktycznie 1/3 „wyjściowej” prędkości.

 

        Kraków – średnie prędkości

W godzinach szczytu

Poza szczytem

Spadek

29 km/h

42 km/h

31%

                                                                                                       źródło: Korkowo.pl

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Krakowie między 3-5 marca 2014.