46519
online
Policja
125
Inspekcja
28
Wypadek
250
Informacja prasowa - Krakowscy kierowcy jadą na wakacje. Lekko nie mają ‹‹ powrót do listy raportów
[31.07.2013]

Krakowscy kierowcy jadą na wakacje. Lekko nie mają

 

Nad morze, jezioro czy jednak w góry? Gdzie warto udać się na wakacje? Każde miejsce ma swój urok, jednak nie do każdego da się dojechać w krótkim czasie. Gdzie (z punktu widzenia kierowcy) powinni udać się na wypoczynek mieszkańcy Krakowa?

 

Latem zwiększony ruch turystyczny powoduje, że dotarcie na urlop może potrwać dłużej niż poza sezonem. mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.Trzeba uwzględnić ten fakt przed wyruszeniem w trasę i uzbroić się cierpliwość, która przyda się zwłaszcza na trasach wylotowych i wlotowych do miastmówi Florkowska. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak wygląda sytuacja w przypadku turystów z Krakowa.
 

Dalekie morze, bliskie góry

Mieszkańcy stolicy Małopolski w najkrótszym czasie (1 h 39 min) dojechać mogą do Zakopanego. Oba miasta dzieli odległość 105 kilometrów, a średnia prędkość na trasie oscyluje ok. 62 km/h. Jeśli jednak Krakowianie zdecydują się odwiedzić Karpacz to niestety muszą zarezerwować sobie ponad 4,5 godziny na dojazd do tej miejscowości – Karpacz i Kraków dzieli 370 kilometrów. Jeszcze dłuższe wyprawy fundują sobie, ci którzy marzą o wypoczynku na Mazurach. Dojazd do popularnych Mikołajek czy Mrągowa zajmuje ok. 7,5 godziny, w trakcie których kierowcy pokonują ponad 500 kilometrów. Czy dojazd nad morze wygląda lepiej? Niestety, dotarcie nad Bałtyk z racji geograficznego położenia zajmie mieszkańcom Krakowa pond 8 godzin. Pocieszający jedynie jest fakt, ze na tak długich trasach pojazdy poruszają się dosyć szybko – w drodze do Międzyzdrojów 89 km/h, a na trasie do Gdańska 72 km/h.

 

 

                                      Z Krakowa na wakacje

Miasto docelowe

Odległość

Czas przejazdu

Średnia prędkość

Międzyzdroje

723 km

8 h 7 min

89 km/h

Gdańsk

580 km

8 h 4 min

72 km/h

Mikołajki

512 km

7 h 28 min

68 km/h

Mrągowo

507 km

7 h 19 min

69 km/h

Karpacz

370 km/h

4 h 36 min

80 km/h

Zakopane

105 km

1 h 39 min

62 km/h

                                                                                                                                                          Źródło: Korkowo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Poznaniu 30-31 lipca 2013.

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. transportet.pl
  2. transport-polska.pl