13873
online
Policja
35
Inspekcja
3
Wypadek
84
Informacja prasowa - Kto pierwszy na Coke Live Music Festival? ‹‹ powrót do listy raportów
[09.08.2012]

Kto pierwszy na Coke Live Music Festival?

 

Już w weekend rozpocznie się kolejna edycja Coke Live Music Festival. Dla publiczności zagrają m.in. The Killers, Placebo i Cool Kids of Death. Fani muzyki z całej Polski szykują się do wyjazdu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli ile czasu będą potrzebować na dojazd do Krakowa.

 

Badaniu poddano trasy z czterech przykładowych miast. Najszybciej do Krakowa dojadą mieszkańcy Tarnowa. Pokonanie odległości dzielącej oba miasta zajmuje średnio 1 h i 37 minut. Trochę dłużej, bo 2 godziny i 9 minut spędzą za kółkiem podróżujący z Rybnika. Goście z Częstochowy na dojazd powinni zarezerwować sobie co najmniej 2 godziny i 16 minut. Najdłużej w trasie spędzą jadący z Rzeszowa – ich podróż może potrwać 2 godziny i 45 minut.

 

                            Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie do Krakowa

Miasto

Średni czas dojazdu do Krakowa

Rybnik

2 h 9 min

Tarnów

1 h 37 min

Rzeszów

2 h 45 min

Częstochowa

2 h 16 min

                        Źródło: Korkowo.pl

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości, jakie osiągają kierowcy na omawianych trasach. Co ciekawe, niezależnie od trasy, szybkość pojazdów nie przekracza 60 km/h. Najbliżej tego wyniku jest trasa Rzeszów- Kraków – kierowcy pokonują ją ze średnią prędkością wynoszącą 59 km/h. Trochę wolniej, bo z prędkością 56 km/h jadą samochody z Rybnika. W przypadku mieszkańców Tranowa prędkość na trasie oscyluje wokół 53 km/h. Najwolniej w drodze do Krakowa poruszają się jadący z Częstochowy. Ich średnia prędkość to ok. 51 km/h

 

                          Tabela 2. Średnia prędkość na trasie do Krakowa

Miasto

Średnia prędkość

Rybnik

56 km/h

Tarnów

53 km/h

Rzeszów

59 km/h

Częstochowa

51 km/h

                        Źródło: Korkowo.pl


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 07.08.2012-08.08.2012. 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. imprezy24h.pl