11042
online
Policja
27
Inspekcja
6
Wypadek
57
Informacja prasowa - Kto szybciej do Łodzi? ‹‹ powrót do listy raportów
[21.01.2013]

Kto szybciej do Łodzi?

 

Ile czasu trwa dojazd do Łodzi zakładając, że punktem startowym są okoliczne miejscowości? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Wyniki ich badań z pewnością zainteresują kierowców.

 

Analizie poddano czas jakiego potrzeba aby dotrzeć do centrum Łodzi z 7 wybranych miejscowości. Istotna była także średnia prędkość osiągana przez kierowców na omawianych trasach. Na miejsce najszybciej, bo w około 17 minut dojadą kierowcy zmierzający ze Zgierza, oddalonego od Łodzi o 10 kilometrów. Najdłużej za kółkiem (ponad godzinę) posiedzą mieszkańcy Zduńskiej Woli położonej w odległości 53 kilometrów od Łodzi.

 

Interesujący okazał się także pomiar średnich prędkości osiąganych przez zmotoryzowanych na analizowanych trasach. Z danych zebranych przez serwis Korkowo.pl wynika, że najwolniej poruszą się kierowcy na trasie z Konstantynowa Łódzkiego. Ich średnia prędkość oscyluje w granicach 28 km/h. Warto zauważyć, iż do pokonania mają oni zaledwie 10 km. W znacznie lepszej sytuacji są podróżujący ze Zduńskiej Woli. Mieszkańcy wspomnianego miasta osiągają przeciętnie prędkość około 50 km/h, choć jest to najdalej położone miasto od Łodzi. Z czego wynika ten fakt? - Im dalej od dużego miasta się znajdujemy, tym większe prędkości z reguły osiągamy. Zduńska Wola oddalona jest od Łodzi o 53 kilometry, dlatego średnia szybkość pojazdów na tle innych wyników wypada tak dobrze. Warto także zaznaczyć, że na średnią prędkość wpływ ma wiele czynników: począwszy od dnia tygodnia a na warunkach atmosferycznych skończywszy - komentuje Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach w godzinach szczytu (6-9 oraz 16-18) w styczniu 2013.