11042
online
Policja
27
Inspekcja
6
Wypadek
57
Informacja prasowa - Łódź – poranne korki trudniejsze niż myślisz ‹‹ powrót do listy raportów
[23.09.2013]

Łódź – poranne korki trudniejsze niż myślisz

 

Jest ranek – są korki. Kierowcy znają tę zależność aż za dobrze, bo testują ją na własnej skórze. Faktycznie dla niektórych poranki to prawdziwa szkoła przetrwania, stres i nadprogramowe minuty spędzone za kółkiem. Po południu wcale nie musi być lepiej – droga z pracy do domu bywa bardzo czasochłonna. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, które z nich dają się bardziej we znaki kierowcom.

 

Aby sprawdzić o jakiej porze ulice Łodzi są szczególnie obciążone ruchem, specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili cykliczne badania średnich prędkości na terenie miasta. Jak się okazało najbardziej newralgicznym momentem jest okres między godziną 6:30 a 8:30. W tym czasie średnie prędkości kierowców znacznie spadają z 50 km/h do zaledwie 36 km/h. Dopiero około 9 rano następuje odbicie i prędkościomierze pojazdów aż do godz 15 wskazują między 42-50 km/h.

 

Lepiej po południu niż rano

Czy w godzinach popołudniowych (powroty z pracy) kierowców znów czeka gwałtowny spadek średnich prędkości? Na pewno nie takie jak rano.Wyniki naszych badań wskazują, że w okolicach godziny 16 prędkości pojazdów oscylują wokół 41 km/h. Nie odnotowaliśmy zatem większych spadkówmówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.Generalnie między 16 a 18 średnie prędkości wynoszą między 41-44 km/h, dlatego popołudniowe korki powinny być choć trochę mniej uciążliwe niż te porannedodaje Florkowska.

 

 

    Średnie prędkości w Łodzi

 

Wybrane godziny

 

 

Średnia prędkość

6:00

50 km/h

8:15

36 km/h

12:00

45 km/h

16:00

41 km/h

                                                                                                                                                      źródło: Korkowo.pl