123279
online
Policja
391
Inspekcja
130
Wypadek
720
Informacja prasowa - Lublin pojedzie w góry ‹‹ powrót do listy raportów
[04.10.2012]

Lublin pojedzie w góry

 

Jeśli wierzyć wytrawnym górskim podróżnikom, to góry zachwycają swym pięknem także na jesieni. Pogoda na ogół jest sprzyjająca. Warto zatem wykorzystać ostatnie, słoneczne dni na małą wycieczkę. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmie mieszkańcom Lublina dojazd w polskie góry.

 

Analizie poddano trasy do czterech miejscowości wypoczynkowych położonych zarówno w Sudetach jak i Karpatach. Najdłużej, bo prawie 9 i pół godziny w trasie spędzą kierowcy zmierzający do Świeradowa Zdroju. Nieco krócej, czyli 9 godzin zajmie podróż do Karpacza. Trasa do Zakopanego oznacza ponad 6 i pół godziny spędzone za kółkiem. Najkrócej trwa przejazd do Krynicy Zdroju; średnio zajmuje on ok. 6 godzin.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane na omawianych trasach. Największą prędkość na drodze osiągają turyści zmierzający do Karpacza i Świeradowa Zdroju – średnio jest to 60 km/h. Do Zakopanego jedzie się ze średnią szybkością ok. 53 km/h. Najwolniej poruszają się kierowcy na trasie Lublin – Krynica Zdrój. Średnia prędkość oscyluje wokół 47 km/h.

 

                               

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 30.09.2012-01.10.2012.