13732
online
Policja
33
Inspekcja
4
Wypadek
74
Informacja prasowa - Madonna przyspieszyła ruch na ulicach? ‹‹ powrót do listy raportów
[02.08.2012]

Madonna przyspieszyła ruch na ulicach?

 

Wzbudziła kontrowersje, przyjechała, zagrała i odjechała. Tak w skrócie opisać można wydarzenia związane z koncertem Madonny który odbył się 1 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Fani gwiazdy usłyszeli nie tylko jej największe przeboje w klimaciePapa Don't Preachale także najnowsze utwory artystki z płyty "MDNA". Kiedy fani królowej pop podrygiwali w rytm muzyki, specjaliści z serwisu Korkowo.pl monitorowali ruch na drogach okalających stadion.

 

Badaniu poddano prędkość z jaką poruszały się samochody po czterech ulicach położonych przy stadionie. Pomiary prowadzono przez dwa dni – raz w dniu koncertu, drugi – dla porównania w zwykły dzień.

Wyniki badań mogą wydać się zaskakujące. W dniu koncertu Madonny, w godzinach porannych, poruszano się wolniej niż w zwykłym dniu. Za to w godzinach wieczornych, koncert piosenkarki jakby przyspieszył ruch na ulicach okalających stadion.

W godzinach porannych koło stadionu jechało się z prędkością oscylującą wokół 30 kilometrów. Najwolniej kierowcy przemierzali ulice Targową – średnia prędkość wynosiła na niej 29 km/. Za to całkiem szybko poruszano się po alei Zielenieckiej – prędkość wynosiła 44 km/h.                   

 

 

              

 

Prawdziwą niespodzianką są prędkości, jakie osiągali kierowcy na omawianych ulicach, w godzinach wieczornych. W porównaniu ze zwykłym dniem – ruch na ulicach trochę przyspieszył. Największą różnicę zaobserwowano na ulicy Grochowskiej – średnia prędkość w dniu koncertu była o 6km/h wyższa niż w zwykły dzień. Wyjątkiem była ulica Zieleniecka, po której w dniu koncertu jechało się nieznacznie wolnej niż zwykle.

 

 

                         

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 31.07.2012-01.08.2012.