31169
online
Policja
173
Inspekcja
17
Wypadek
175
Informacja prasowa - Majówka. Ile fotoradarów spotkasz? ‹‹ powrót do listy raportów
[26.04.2013]

Majówka. Ile fotoradarów spotkasz?

 

Majówkowy wypad to dla wielu wyczekiwana okazja do błogiego lenistwa. Jednak kierowcy powinni nadal mieć się na baczności! Na drogach czekają przecież fotoradary. Na jakich trasach spotkacie je najczęściej? Specjaliści serwisu Korkowo.pl przedstawiają majówkowy raport drogowy.

 

Chyba żaden kierowca nie chciałby otrzymać po powrocie z długiego weekendu zdjęcia wykonanego przez fotoradar. Nic dziwnego, ponieważ to kosztowna „przyjemność”, której warto uniknąć. Jak można to zrobić? Oczywiście jazda zgodna z przepisami to podstawa. Warto jednak też być dobrze poinformowanym uczestnikiem ruchu drogowego i wiedzieć ile fotoradarów będziemy mijać na majówkowym szlaku.


Dwa w jednym

Aby pomóc kierowcom w wyborze trasy przygotowaliśmy zestawienie pokazujące liczbę fotoradarów na poszczególnych odcinkach drogimówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.Dodatkowo zamieszczamy także informacje o miejscach częstych kontroli, czyli punktach, w których często pojawiają się policyjne patrolewyjaśnia Florkowska. Ze zgromadzonych danych wynika, że najwięcej fotoradarów kierowcy spotkają na drodze z Zakopanego do Gdańska. Nic w tym dziwnego, przecież oba miasta dzieli prawie cała Polska. Na tej trasie obserwuje się też największe zagęszczenie fotoradarówśrednio co 8 kilometrów. W stosunkowo najbardziej komfortowej sytuacji ci, którzy zamierzają pokonać trasę między Zakopanym a Wrocławiemtam fotoradary spotykać można średnio co 37 kilometrów.

 


 

                                   Gdzie na majówkę?


Trasy


Fotoradary

Miejsca częstych kontroli

Co ile km stoi fotoradar?

(średnio)

Warszawa - Zakopane

32

38

12 km

Gdańsk - Zakopane

92

45

8 km

Wrocław - Zakopane

10

3

37 km

 

 

 

 

Poznań - Mikołajki

23

18

18 km

Kraków - Mikołajki

26

38

20 km

Sopot - Mikołajki

18

6

15 km

 

 

 

 

     Gorzów Wlkp. - Kołobrzeg

7

1

32 km

Lublin - Kołobrzeg

42

29

15 km

Warszawa - Kołobrzeg

21

16

23 km

 

 

 

źródło: Korkowo.pl

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w kwietniu 2013.