115877
online
Policja
259
Inspekcja
60
Wypadek
623
Informacja prasowa - Mniej kontroli po wakacjach? Tak! ‹‹ powrót do listy raportów
[26.09.2014]

Mniej patroli po wakacjach? Tak!

 

Czy wraz z początkiem roku szkolnego wzrasta liczba patroli na drogach? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Wyniki badań sugerują, że tak i to całkiem zauważalnie. Co ciekawe, nie w każdym mieście „suszą” też jednakowo intensywnie.

 

Sezon wakacyjny w zasadzie dobiegł już końca, a jego miejsce zajęła szkolna, pracownicza, a niebawem też studencka rzeczywistość. Czy po zakończeniu okresu urlopowego spadła liczba kontroli na drogach? – Według naszych badań, liczba patroli w czasie wakacji była większa od liczby kontroli odnotowywanych po wakacjach, czyli w połowie września. O ile w szczycie sezonu w Polsce tygodniowo odnotowywano ponad 28 tys. kontroli, to na początku roku szkolnego liczba ta spadła do niecałych 8 tys. – mówi Agata Gajewy z serwisu Korkowo.pl – Wyniki dla poszczególnych miast są podobne, po wakacjach odnotowano znacznie mniej kontroli – dodaje Gajewy.

 

Na początku września najintensywniej „suszyli” w Warszawie (945), potem w Krakowie (244), Poznaniu (228) oraz Gdańsku (145). Jak widać Początek roku szkolnego okazał się dla kierowców dosyć łaskawy jednak muszą oni pamiętać o tym, że w każdej chwili liczba patroli może ulec zwiększeniu. Rozsądna jazda to najlepszy sposób aby spotkanie z patrole policji nie skończyło się mandatem i punktami karnymi do kolekcji.

 

 

      Tak suszyli kierowców

 

Obszar

Okres wakacyjny (średnio tygodniowo)

Okres powakacyjny (średnio tygodniowo)

Polska

28 217

7 945

Gdańsk

616

145

Kraków

562

244

Poznań

574

228

Warszawa

2 399

945

Wrocław

380

177

                                                                   Źródło: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz FlotisMobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po wybranych miastach między 4-17 sierpnia a 8-21 września.

 

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. forumtransportu.pl
  2. auto-news.pl
  3. motofakty.pl