46519
online
Policja
125
Inspekcja
28
Wypadek
250
Informacja prasowa - Na EURO po gdańsku ‹‹ powrót do listy raportów
[15.06.2012]

 

Na EURO po gdańsku

 

EURO 2012 to niewątpliwe ważne wydarzenie dla całej Polski, a zwłaszcza dla Miast-Gospodarzy. Liczy się niesamowita atmosfera, piłkarskie emocje, a przede wszystkim dobra organizacja. Gdańsk jest jednym z miast, w którym rozgrywane są mecze. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili jak wygląda komunikacja w tym trójmiejskim kurorcie po pierwszym tygodnia rozgrywek.

 

Z najnowszego raportu wykonanego przez serwis wynika, że sytuacja drogowa w Gdańsku jest niemalże identyczna w porównaniu z majem 2012 (patrz RAPORT DROGOWY EURO 2012 Gdańsk). Podobnie jak trzy tygodnie przez rozpoczęciem EURO, w czasie porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego kierowcy poruszają się po ścisłym centrum ze średnią prędkością 40km/h. W odległości 2-5km, średnia prędkość jest nieco niższa i wynosi 38km/h. Natomiast na obrzeżach miasta (w promieniu do 15 km od ścisłego centrum) kierowcy jadą z prędkością 50 km/h.

 

 

Z przygotowanych przez serwis Korkowo.pl raportów wynika, że sytuacja na gdańskich ulicach z okresu przed rozpoczęciem EURO, a pierwszym tygodniem jego trwania jest praktycznie identyczna. Mimo wyłączenia z ruchu części ulic znajdujących się wokół Strefy Kibica, średnia prędkość z jaką poruszają się kierowcy utrzymuje się na stałym poziomie. Wszystko wskazuje na to, że miasto jest dobrze przygotowane na przyjazd kibiców. Przed Gdańskiem jest dwa mecze (grupowy i ćwierćfinałowy). Miejmy nadzieję, że sytuacja na drogach pozostanie bez zmian.

 

Poniżej porównanie sytuacji drogowej w Gdańsku sprzed EURO i w trakcie jego trwania.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w ścisłym centrum Gdańska i po głównych trasach wyjazdowych z miasta w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 01-13.06.2012. W promieniu do 2km od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W odległości 2-15 km od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miast.