117179
online
Policja
491
Inspekcja
169
Wypadek
1332
Informacja prasowa - Na ferie po mandat ‹‹ powrót do listy raportów
[11.02.2014]

Na ferie po mandat

 

Zimowa przerwa w nauce była wyczekiwana nie tylko przez dzieci, ale też ich rodziców. Ferie to dobra okazja do wspólnego wyjazdu. Zanim jednak oddamy się zimowemu szaleństwu warto sprawdzić, w których miejscach Polski szanse na spotkanie patrolu policji są największe.

 

W okresie zimowym większość turystów wybiera się raczej na południe niż północ kraju. Góry kuszą narciarzy i snowboardzistów, ale kierowcy powinni mieć się na baczności. Ostrożna jazda to podstawa – bezpieczeństwo zdrowia i życia to jedno, a stan portfela to drugie. Drogi usiane są nie tylko fotoradarami, ale także patrolami policji. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl w oparciu o dane pochodzące od użytkowników systemu Yanosik, sprawdzili, gdzie suszą najbardziej intensywnie.

 

W trakcie prowadzenia pomiarów pod uwagę braliśmy 5 południowych województw Polski do których zmierzają amatorzy białego szaleństwamówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.Okazało się, że w styczniu najwięcej kontroli odnotowano w województwie śląskim i małopolskim, natomiast najmniej w opolskimdodaje Florkowska. Konkrety? W styczniu 2014 w województwie małopolskim zarejestrowano 1647 patroli, natomiast w śląskim niewiele mniej, bo 1628 kontroli. W dolnośląskim odnotowano 557 patroli a w podkarpackim i opolskim odpowiednio 268 i 81suszeń.

 


Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w dniach 1-31 stycznia 2014.