123279
online
Policja
391
Inspekcja
130
Wypadek
720
Informacja prasowa - Na mecz otwarcia autostradą A2 ‹‹ powrót do listy raportów
[08.06.2012]

Na mecz otwarcia autostradą A2

 

Elektryzująca wiadomość obiegła Polskę tuż przed pierwszym gwizdkiem na Euro 2012! Do użytku oddano ostatni odcinek autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą. Z jaką średnią prędkością i jak długo pojedziemy teraz z Poznania do Warszawy? Sprawdzili to specjaliści
z serwisu Korkowo.pl.

 

Wszyscy zagraniczni kibice chcący udać się autostradą A2 pomiędzy Poznaniem a Warszawą mają już taką możliwość. Udało się położyć asfalt na 20-kilometrowym odcinku C pomiędzy Strykowem a Konotopą. Drogowcy robili co mogli, aby ostatni odcinek stał się przejezdny do rozpoczęcia Euro 2012. Udało się, choć na razie kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu, ponieważ na tym odcinku ograniczono prędkość przejazdu od 70 do 100km/h.

 

Poniżej mapa z odcinkami autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą z uwzględnieniem odcinka C, gdzie dotychczas trwały prace.

 

 

Jak podaje serwis Korkowo.pl czas przejazdu pomiędzy Poznaniem a Warszawą wynosi średnio 3 godziny i 13 minut. Średnia prędkość to 96,7km/h. Krótszy czas przejazdu trasą między wspomnianymi miastami wpłynie
także na całkowity na czas przejazdu pomiędzy Berlinem a Warszawą. Wyniesie on około 4,5h, czyli o prawie półtorej godziny krócej niż dotychczas.

 

Planowo budowa A2 ma zakończyć się w październiku 2012 roku. Zarówno Rząd, jak i Ministerstwo Transportu, drogowcy i sami kierowcy nie ukrywają zadowolenia z oddania ostatniego odcinka A2. To właśnie budową A2 przez ostatni rok żył cały kraj.

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się autostradą A2 Poznań – Warszawa w godzinach od 01:00 do 23:00 na dzień 08.06.2012.