123279
online
Policja
391
Inspekcja
130
Wypadek
720
Informacja prasowa - Na święta więcej kontroli ‹‹ powrót do listy raportów
[13.03.2013]

Na święta więcej kontroli

 

Kierowcy, miejcie się na baczności! Święta zbliżają się wielkimi krokami. Wraz z nimi gwałtownie wzrasta liczba kontroli na drogach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają wyniki najnowszych badań.

 

Zmotoryzowani są na ogół świadomi tego, że w trakcie świąt spotkanie patrolu na drogach jest bardziej niż prawdopodobne. Czy wiedzą jednak jak bardzo? - Aby przekonać się czy rzeczywiście liczba kontroli wzrasta w dni wolne od pracy, porównaliśmy dni świąteczne oraz powszednie wypadające w tym samym miesiącu. Zakres danych ograniczyliśmy do ostatniego półrocza, by poznać najbardziej aktualne tendencje – tłumaczy Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.

 

Co się okazało? W okresach świątecznych znacznie wzrasta szansa na spotkanie w trasie „suszarek”. Co ciekawe, największy wzrost obserwowany jest w listopadzie – liczba kontroli rośnie wtedy średnio o 70 procent! Ci którzy podróżują po Polsce w trakcie grudniowych świąt też powinni zachować czujność. Na drogach znajduje się wtedy około 17 procent więcej patroli niż dzieje się to na początku miesiąca.

 

Co w takim razie czeka nas w trakcie nadchodzących świąt Wielkanocy? – Myślę, że możemy również spodziewać się wzmożonej kontroli na drogach, zwłaszcza w ostatni dzień Świąt, kiedy zmotoryzowani będą wracać do swoich domów – mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl
 

Kiedy suszą bardziej?

miesiąc

dni powszednie

dni świąteczne

wzrost

Listopad

8 375

14 258

70 %

Grudzień

6 980

8 201

17 %

                                                                                                                                                                                          Źródło: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w dniach 1 listopada - 4 listopada 2012, 15 listopada – 18 listopada 2012, 10 grudnia – 13 grudnia 2012 oraz 24 grudnia 27 grudnia 2012.