123279
online
Policja
391
Inspekcja
130
Wypadek
720
Informacja prasowa - Na trasie suszą, ale nie wszędzie równo ‹‹ powrót do listy raportów
[08.10.2013]

Na trasie suszą, ale nie wszędzie równo

 

Widok policyjnej suszarki to dla wielu zmotoryzowanych to nie tylko stres, ale i szara codzienność. Kto jedzie zgodnie z przepisami i ma sprawny pojazd nie ma się czego bać. Na bardziej krnąbrnych kierowców czekają mandaty oraz punkty karne do kolekcji. Nie wszędzie jednak spotkanie suszarki jest tak samo prawdopodobne. Na których trasach można spotkać je najczęściej?

 

Aby przekonać się o tym, gdzie kierowców czeka intensywniejsze suszenie, specjaliści z serwisu Korkowo.pl przez ostatni miesiąc badali wybrane trasy łączące duże polskie miasta. Z ich badań wynika, że statystycznie największą szansę na spotkanie kontroli, bo co ok. 15 kilometrów mają kierowcy na trasie z Poznania do Warszawy. Zaraz za nimi są podróżni zmierzający z Wrocławia do Krakowa, którzy suszarki statystycznie mogą spotkać co 16 km. W lepszej sytuacji są kierowcy jadący z Gdańska do Wrocławia, ponieważ na tej trasie kontrole występują średnio co 33 km. Na linii Łódź – Warszawa suszarki rozmieszczone są średnio co 65 km, natomiast na drodze łączącej Olsztyn z Poznaniem średnio co 110 km.

 

Za przekroczenie prędkości do 10 km/h kierowcy grozi mandat w wysokości 50 zł. To dopiero początek, ponieważ kwota mandatu rośnie wraz z „nadprogramową” prędkością pojazdu. Dlatego jeśli kierowca przekroczy ograniczenia o 51 i więcej km/h to stanie się uboższy o 500 złotych.

 

 

                                   Liczba kontroli na wybranych trasach


Trasa

 

 

Kontrole w miesiącu

 

Średnia liczba kontroli na dobę

 

Co ile km?

Poznań - Warszawa

635

21

15 km

Wrocław - Kraków

516

17

16 km

Gdańsk - Wrocław

420

14

33 km

Łódź - Warszawa

72

2

65 km

Olsztyn - Poznań

103

3

110 km

                                                                                                                          Dane: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po badanych miastach w dniach 1-30 września 2013.

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. motomaniacy.tv