39519
online
Policja
230
Inspekcja
25
Wypadek
250
Informacja prasowa - Najbardziej kolizyjne ulice Łodzi ‹‹ powrót do listy raportów
[15.04.2013]

Najbardziej kolizyjne ulice Łodzi

 

Znamy najbardziej zagrożone kolizjami miejsca w Łodzi. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przez ostatni kwartał zbierali zgłoszenia dotyczące zdarzeń drogowych w mieście. Sprawdź, gdzie zachować szczególną czujność.

 

Wyniki badania wskazują, że przynajmniej statystycznie, najbardziej narażonym na kolizje punktem Łodzi jest aleja Włókniarzy. W ciągu 3 miesięcy zgłoszono tam 35 wypadków i stłuczek. – Aleja odgrywa istotną rolę w łódzkiej komunikacji, to jedna z głównych i najdłuższych ulic w tym mieście – komentuje Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl – Duże natężenie ruchu jest czynnikiem zwiększającym ryzyko wypadku – dodaje Florkowska.

 

Tłoczno, czyli wypadkowo

Drugim potencjalnie groźnym miejscem jest ulica Strykowska, doszło na niej do 32 zdarzeń drogowych. Strykowska pełni funkcje trasy wylotowej na Warszawę jest więc (podobnie jak al. Włókniarzy) mocno eksploatowanym odcinkiem. Na trzecim miejscu uplasowała się al. Piłsudskiego, która stanowi cześć głównej arterii miasta zwanej łódzką trasą W-Z (Wschód-Zachód). W ciągu ostatnich 3 miesięcy zgłoszono w tym miejscu 29 kolizji.

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w Łodzi w między styczniem a marcem 2013.