114417
online
Policja
490
Inspekcja
143
Wypadek
1247
Informacja prasowa - Najlepsze weekendowe kierunki ‹‹ powrót do listy raportów
[19.04.2013]

Najlepsze weekendowe kierunki

 

To właściwie pierwszy w pełni wiosenny weekend w Polsce. I zapewne pierwszy w którym Polacy zdecydują się udać na krótki, ale długo wyczekiwany wypoczynek. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, gdzie można udać się na weekend.

 

Zbadaliśmy w sumie 12 tras biegnących przez obszar całej Polskitłumaczy Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.plPunktem wyjściowym były cztery duże miasta a punktem docelowym miejscowości położone w górach nad morzem i na mazurach dodaje Florkowska. Warto zaznaczyć, że szukano miejsc możliwie mało oddalonych od punktów startowych, bo przecież weekend jest krótki i podróżni z reguły chcą jak najszybciej dotrzeć do celu i cieszyć się relaksem.

Poznaniacy poznają

Mieszkańcy Poznania niezależnie od tego czy chcą udać się nad morze czy w góry, muszą liczyć się z podobnym czasem spędzonym za kółkiem. Na przykład: dojazd do Kołobrzegu lub Karpacza zajmie im ok 4 godzin i 40 minut. Trochę więcej cierpliwości przyda się tym, którzy marzą o wypoczynku na Mazurach. Dojazd do Szczytna to z kolei 6 godzin i 15 minut spędzonych za kółkiem.

 


 

Ze stolicy w Polskę

Warszawscy kierowcy mają ułatwione zadanie, pod warunkiem, że celem ich podróży są Mazury np. Mrągowo. Dojazd do tej miejscowości zajmuje średnio 3 godziny 25 minut. Znacznie więcej czasu trwa podróż do Gdańska (ponad 4 godziny) oraz Zakopanego (ponad 6 godzin).

Wrocławskie podróże

Z uwagi na położenie geograficzne mieszkańcy Wrocławia najszybciej dojadą w góry. Dla przykładu: podróż do Szczyrku zajmie im niecałe 3,5 godziny. Z drugiej strony, dojazd na Mazury czy nad morze pochłonie większą liczbę godzin. Na pokonanie trasy Wrocław – Świnoujście potrzeba ok. 6 godzin, a na przejazd do Węgorzewa prawie 8.


 

Łódź może pływać

Mieszkańcy Łodzi w najkrótszym czasie mogą dojechać do górskich miejscowości. Na dotarcie do Rabki Zdroju potrzeba im ok. 4 godzin. Podróż na Mazury czyli np. do Mikołajek może potrwać ok. 4 godzin i 45 minut. Najdłużej, bo 6 godzin i 10 minut zajmie pokonanie trasy do Ustki.
 

 

                                    Gdzie na weekend?

 

TRASY

 


ODLEGŁOŚĆ


CZAS DOJAZDU

Poznań - Kołobrzeg

255 km

4 h 39 min

Poznań - Karpacz

245 km

4 h 38 min

Poznań - Szczytno

354 km

6 h 15 min

 

 

 

Warszawa - Gdańsk

338 km

4 h 5 min

Warszawa - Mrągowo

215 km

3 h 25 min

Warszawa - Zakopane

400 km

6 h 5 min

 

 

 

Wrocław - Szczyrk

259 km

3 h 21 min

Wrocław - Świnoujście

455 km

6 h 6 min

Wrocław - Węgorzewo

606 km

7 k 56 min

 

 

 

Łódź - Ustka

475 km

6 h 10 min

Łódź - Mikołajki

339 km

4 h 45 min

Łódź - Rabka Zdrój

324 km

4 h 3 min

 

 

Źródło: Korkowo.pl

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w kwietniu 2013. Czasy przejazdu mogą ulec wahaniom w zależności od warunków na drodze.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. moto.onet.pl