13983
online
Policja
28
Inspekcja
5
Wypadek
74
Informacja prasowa - Opole – ponad tydzień w korkach ‹‹ powrót do listy raportów
[25.10.2012]

Opole – ponad tydzień w korkach

 

Uliczne korki, zwłaszcza w godzinach szczytu są zmorą niejednego kierowcy. Zabierają sporo czasu i niejednokrotnie są przyczyną spóźnień pracowników. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmuje mieszkańcom Opola dojazd do pracy.

 

Badaniu poddano ulice często uczęszczane przez zmotoryzowanych i położone w pobliżu centrum miasta. Jak się okazało, przeciętny kierowca traci rocznie prawie 8 dni (181 godzin) na stanie w korkach w drodze do miejsca pracy. Oznacza to, że zmotoryzowani poruszający się po Opolu każdego miesiąca spędzają za kółkiem ok. 15 godzin.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na czterech ulicach Opola. Najwolniej jadą ci, którzy przemierzają ulicę Piastowską: ich średnia prędkość wynosi ok. 26 km/h. Na ulicy 1 Maja jest tylko trochę lepiej – średnia szybkość to 28 km/h. W lepszej sytuacji są kierowcy przejeżdżający przez ulicę Plebiscytową, ponieważ osiągają na niej średnio 51 km/h. Najszybciej poruszają się zmotoryzowani przejeżdżający przez ulicę Nysy Łużyckiej – ich średnia prędkość oscyluje wokół 49 km/h.

 

 

                                             

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Opola w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Opola (ul. 1 maja, ul. Piastowska, ul. Plebiscytowa, ul. Nysy Łużyckiej).

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. opole.gazeta.pl
  2. regiomoto.pl