123279
online
Policja
391
Inspekcja
130
Wypadek
720
Informacja prasowa - Pędząc na EURO... ‹‹ powrót do listy raportów
[14.06.2012]

Pędząc na EURO...

 

EURO 2012 to sprawdzian reprezentacji Polski, ale również test dla władz Miast-Gospodarzy. Za nami już dwa mecze na Stadionie Narodowym. Kolejne zbliżają się wielkimi krokami. To jak zmieniła się sytuacja od początku Mistrzostw na warszawskich drogach sprawdzili specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

 

Z analizy danych zebranych przez serwis Korkowo.pl wynika, że obecne natężenie ruchu w centrum Warszawy jest porównywalne do tego przed rozpoczęciem Mistrzostw. Aktualnie średnia prędkość w ścisłym centrum wynosi 31km/h – wcześniej 29km/h (patrz RAPORT DROGOWY EURO 2012 Warszawa). Natomiast w odległości 2-5km prędkość z jaką poruszają się kierowcy nieznacznie wzrosła z 38 do 39 km/h. Na obrzeżach miasta (5-10km i 10-15km od ścisłego centrum) oscyluje w granicach 38km/h-44km/h.

 

 

 

Najnowsze badanie przeprowadzone przez ekspertów z Korkowo.pl pokazuje, że sytuacja przed rozpoczęciem rozgrywek EURO, jaki i w trakcie pierwszego tygodnia jest niemalże identyczna. Mimo wyłączenia z ruchu części ulic znajdujących się wokół Strefy Kibica średnia prędkość z jaką poruszają się kierowcy prawie się nie różni od tej sprzed Mistrzostw. Możemy uznać, że Warszawa jest odpowiednio przygotowana do przyjęcia znacznej liczby kibiców, a ruch pojazdów przebiega bez większych zakłóceń.

 

Przed warszawiakami jeszcze trzy mecze – ostatni mecz grupy A, ćwierćfinałowy i półfinałowy. Zobaczymy jak przyjazd kolejnych tysięcy kibiców i dalszy przebieg Mistrzostw wpłyną na natężenie ruchu w stolicy.

 

Poniżej porównanie sytuacji drogowej w Warszawie sprzed EURO i w trakcie jego trwania.

 

                                                                                                                                              

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w ścisłym centrum Warszawy i po głównych trasach wyjazdowych z miasta w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 01-13.06.2012. W promieniu do 2km od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W odległości 2-15 km od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miast.