45237
online
Policja
232
Inspekcja
27
Wypadek
291
Informacja prasowa - Płock – 11 dni w korkach ‹‹ powrót do listy raportów
[26.10.2012]

Płock – 11 dni w korkach

 

Korki to ostatnia rzecz o jakiej marzą kierowcy spieszący się do pracy. Zatłoczone ulice kosztują dużo nerwów i zabierają czas, którego w dzisiejszych czasach każdemu brakuje. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu spędzają rocznie w korkach mieszkańcy Płocka.

 

Badaniu poddano ulice położone w pobliżu centrum, często uczęszczane przez kierowców w drodze do pracy. Pod uwagę brano ilość czasu, jaką spędza się na nich w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Wniosek? Przeciętny kierowca z Płocka stoi w korkach prawie 11 dni w skali całego roku (255 godzin). Oznacza to, że każdego miesiąca zmotoryzowani pracownicy spędzają niecały dzień siedząc za kółkiem.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na czterech ulicach położonych w centrum Płocka. W najlepszej sytuacji są ci, którzy do pracy zmierzają al. Piłsudskiego, bądź ulicą Bielską. Ich średnie prędkości oscylują między 35 a 39 km/h. W cierpliwość powinni uzbroić się kierowcy przejeżdżający przez al. Jachowicza i al. Kilińskiego – średnie prędkości osiągane na tych odcinkach wynoszą między 27 a 29 km/h.

 

 

                                               Tabela 1


Nazwa alei/ulicy


Średnia prędkość w godzinach szczytu
(7-9
oraz 15-17)

Jachowicza

29 km/h

Bielska

35 km/h

Piłsudskiego

39 km/h

Kilińskiego

27 km/h

                                                                                   Źródło: Korkowo.pl

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Płocka w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Płocka (al. Jachowicza, ul. Bielska (zmierzono odcinek położony bliżej centrum miasta), al. Piłsudskiego, al. Kilińskiego).

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. prasa24h.pl