13647
online
Policja
38
Inspekcja
5
Wypadek
69
Informacja prasowa - Płock radzi sobie z korkami? ‹‹ powrót do listy raportów
[22.03.2013]

Płock radzi sobie z korkami?

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się płockim ulicom. Czy kierowcy przejeżdżający przez centrum miasta muszą liczyć się z długimi godzinami spędzonymi za kółkiem? Oto wyniki najnowszych badań.

 

W badaniu brano pod uwagę ulice położone w centrum Płocka. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zebrali dane dotyczące średnich prędkości na wybranych odcinkach dróg. Dodatkowo obliczono średni czas, jaki zajmuje kierowcom przebijanie się przez centrum miasta w godzinach szczytu. Wyniki badania nie wypadają źle, zwłaszcza biorąc pod uwagę trwającą tak długo zimę. Statystyczny płocki kierowca traci rocznie prawie 3 dni na jazdę przez zatłoczone centrum. Mowa dokładnie o 69 godzinach spędzonych za kółkiem.

 

Jak w centrum, to Spółdzielczą

Jak wspomniano wyżej, analizie poddano także średnie prędkości na często uczęszczanych ulicach Płocka.Wyniki badania na poszczególnych odcinkach do siebie zbliżone i oscylują wokół 32 km/h komentuje Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl Największą wartość 35 km/h prędkościomierze wskazują na ulicy Spółdzielczej a najniższą31 km/h na ulicy Kilińskiego. dodaje Florkowska.

 

                                                                  Tabela1. Prędkości w centrum Płocka

Ulica/Aleja

Średnia prędkość

Chopina

32 km/h

11 listopada

32 km/h

Spółdzielcza

35 km/h

Kilińskiego

31 km/h

                                                                                                                         źródło: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Płocka w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Płocka (ul. Chopina (między Otolińską a Lachmana), ul. 11 listopada, ul. Spódzielcza i al. Kilińskiego (od ul. Kolegialnej do ul. Mostowej)).