31169
online
Policja
173
Inspekcja
17
Wypadek
175
Informacja prasowa - Po wakacjach przestali suszyć kierowców? To mit! ‹‹ powrót do listy raportów
[24.09.2013]

Po wakacjach przestali suszyć kierowców? To mit!

 

Wedle powszechnego przekonania liczba kontroli prowadzonych przez drogówki wzrasta w trakcie trwania wakacjiw końcu to okres urlopowy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili czy to prawda. Czy wraz z nadejściem września spada prawdopodobieństwo spotkania suszarek?

 

Aby sprawdzić, jak zmienia się zagęszczenie patroli w zależności od kalendarza specjaliści z serwisu Korkowo.pl dokonali odpowiednich pomiarów.Dwukrotnie, bo w sierpniu i wrześniu sprawdziliśmy, jak często kierowcy spotykali na swej drodzesuszarkimówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.plW sumie nasze pomiary trwały 6 tygodni i dzięki nim dysponujemy odpowiednim materiałem porównawczymwyjaśnia Florkowska. Wyniki badań zaskakujące: w porównaniu z analogicznym okresem z sierpnia 2013 we wrześniu 2013 liczba suszarek wzrosła o 1/5.

 

Rozmnożenie suszarek

Przez pierwsze 3 tygodnie sierpnia zarejestrowano 6 480 drogowych patroli, miesiąc później (we wrześniu) było ich już więcej, bo 7 848. Oznacza to, że w ciągu zaledwie miesiąca liczba kontroli wzrosła o ok. 21%. A trzeba pamiętać, że opróczsuszarekna zmotoryzowanych czekają też fotoradary stacjonarne oraz patrole ITD. Kierowcy, którzy udają się w podróż powinni zatem trzymać się przepisówpomoże to nie tylko uniknąć kosztownego mandatu, ale przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w dniach 1-23 sierpnia oraz 1-23 września.