13873
online
Policja
35
Inspekcja
3
Wypadek
84
Informacja prasowa - Półmetek wakacji – wiemy gdzie suszą kierowców ‹‹ powrót do listy raportów
[23.07.2013]

Półmetek wakacji – wiemy gdzie suszą kierowców

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile średnio kontroli mogą spotkać turyści zmierzający na urlop. Mieszkańcy, którego miasta są najbardziej narażeni na spotkanie suszarek?

 

Ostatnią rzeczą jaką kierowcy chcą przywieść z wakacji jest mandat. W sezonie letnim na drogach nie brakuje suszarek – nic w tym dziwnego, przecież wzmożony ruch wymaga specjalnego nadzoru. Nie wszystkie trasy są „monitorowane” z jednakową częstotliwością, dlatego kierowcy powinni być czujni i ...przestrzegać przepisów. Nie zaszkodzi też znajomość statystyk.

 

Suszą warszawiaków?

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl pod lupę wzięli osiem tras prowadzących z czterech polskich miast do popularnych miejscowości wypoczynkowych w górach oraz nad morzem. Z badań wynika, że na początku sezonu urlopowego największe natężenie kontroli obserwowane było na trasie Warszawa – Zakopane. Suszarki w ciągu doby pojawiały się średnio co 7 km. Spore zagęszczenie kontroli pojawia się też na trasie Warszawa Kołobrzeg – co 12 km. Najmniej kontroli suszarek w przeliczeniu na długość drogi odnotowano na linii Olsztyn – Karpacz. Kontrole występują tam średnio co 48 km.

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w lipcu 2013.