11042
online
Policja
27
Inspekcja
6
Wypadek
57
Informacja prasowa - Poznań już sprawdził - kto następny? ‹‹ powrót do listy raportów
[28.05.2012]

Poznań już sprawdził - kto następny?

 

 

28 maja 2012 odbyła się druga edycja wyścigu ulicami miasta – Poznań Traffic Race 2. Czterej uczestnicy wyścigu sprawdzili, jakim środkiem lokomocji najszybciej dotrzemy na stadion miejski w Poznaniu niespełna dwa tygodnie przed Euro 2012. Partnerem technologicznym akcji już po raz drugi był serwis Korkowo.pl.

 

Punktualnie o godzinie 8.00 z punktu startowego przy ulicy Mogileńskiej wyruszyli: samochodem bramkarz KKS Lech Poznań Krzysztof Kotorowski, rowerem muzyk Michał Kowalonek, biegiem dziennikarz Radia Merkury Sławomir Bajew oraz komunikacją miejską jeden z koordynatorów projektu Euro 2012 w Poznaniu Tomasz Lański. Najszybciej po 29min na metę dotarł Kotorowski, drugi po 38min przybył Kowalonek. Trzeci na stadion dobiegł Bajew, a ostatni poruszający się komunikacją miejską Lański. Klasyfikacja wyścigu była taka sama, jak rok temu. Najszybszym środkiem lokomocji okazał się znowu samochód, potem rower, własne nogi, a na końcu komunikacja miejska. Poniżej prezentacja trasy Krzysztofa Kotorowskiego i Michała Kowalonka.

 

 

 

 

Uczestnicy otrzymali telefony komórkowe wyposażone w aplikację Yanosik do monitorowania online czasu, średniej prędkości i pozycji zawodników. Przebieg wyścigu Poznań Traffic Race2 można było śledzić na żywo w serwisie Korkowo.pl, który na co dzień monitoruje sytuację na polskich drogach pod adresem korkowo.pl/race2