13873
online
Policja
35
Inspekcja
3
Wypadek
84
Informacja prasowa - Prawie dwa tygodnie w Korkach. Toruń ‹‹ powrót do listy raportów
[12.10.2012]

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu mieszkańcy Torunia stoją w korkach. Wyniki nie napawają optymizmem. Kierowcy w korkach spędzają prawie 2 tygodnie.

 

Z przeanalizowanych danych wynika, że kierowcy, rocznie tracą w korkach ponad 13 dni, przy założeniu, że w drodze do pracy przejeżdżają przez centrum miasta. Wynika z tego, że w ciągu miesiąca mieszkańcy Torunia ponad jedną dobę (27 godzin) tracą na dojazd do miejsca pracy.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na czterech, często uczęszczanych ulicach. Oscylują one wokół 30 km/h. Interesujące wydaje się badanie pokazujące ile czasu, w skali roku zajmuje zmotoryzowanym przejazd każdą z tych ulic. Najdłużej, bo prawie 181 godzin zajmuje przejazd ulica Polną, co jest spowodowane jej pokaźną długością (mierzy ok. 11 km). Ci, którzy do pracy zmierzają ul. Grudziądzką w ciągu roku spędzają na niej 64 godziny. Pokonanie ulicy Kościuszki rocznie zabiera 45 godzin. Z kolei przejazd al. Jana Pawła II oznacza 32 godziny corocznie za kółkiem.

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Torunia w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Torunia (al. Jana Pawła II, ul. Polna, ul. Grudziądzka i ul. Kościuszki).

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. torun.naszemiasto.pl