13732
online
Policja
33
Inspekcja
4
Wypadek
74
Informacja prasowa - Rzeszów w korkach ‹‹ powrót do listy raportów
[25.02.2013]

Rzeszów w korkach

 

Dojazdy do i z pracy są często wyzwaniem dla kierowców. Przejazd przez zatłoczone ulice jest testem nie tylko dla cierpliwości ale i portfela. Wielu zmotoryzowanych co rano zadaje sobie pytanie, czy uda im się dotrzeć do pracy na czas. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, jak długo w ulicznych Korkach stoją mieszkańcy Rzeszowa.

 

Dla potrzeb analizy przyjęto założenie, że kierowca przemierza kilka ulic położonych w centrum miasta dwukrotnie w ciągu dnia. To i tak optymistyczne prognozy, ponieważ nie każdy mieszka i pracuje w pobliżu centrum. Z badań przeprowadzonych przez specjalistów z serwisu Korkowo.pl wynika, że taki statystyczny kierowca spędza w skali roku prawie 5 dni siedząc za kółkiem. Precyzując, jest to 111 godzin, które zmotoryzowany traci na dojazdy do i z pracy.

 

W centrum wolno

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili także z jakimi prędkościami poruszają się pojazdy przemierzające cztery ulice położone w centrum Rzeszowa. Badanie przeprowadzone zostało w godzinach szczytu, czyli między godziną 6 a 9 rano oraz 16 a 18 popołudniu. Wyniki analizy wskazują, że kierowcy, którzy pokonują ulicę Targową powinni uzbroić się w cierpliwość. Ich średnia prędkość na tym odcinku oscyluje wokół 23 km/h. Niewiele lepiej jest na ulicy Lisa-Kuli. Szybkość pojazdów wynosi tam około 26 km/h. W porównaniu z tymi dwoma ulicami znacznie korzystniej wypada ulica Piłsudskiego oraz Most Zamkowy. Na tych dwóch odcinkach prędkościomierze wskazują średnio 33 km/h.

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Rzeszowa w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Rzeszowa (ul. Lisa-Kuli, ul. Targowa, ul. Most Zamkowy i al. Piłsudskiego (od ul. Targowej do ul. Rejtana).