31169
online
Policja
173
Inspekcja
17
Wypadek
175
Informacja prasowa - Sosnowiec i korki ‹‹ powrót do listy raportów
[19.11.2012]

Sosnowiec i korki

 

Poruszanie się po zatłoczonych ulicach bywa dla kierowców prawdziwym utrapieniem. Poranne i popołudniowe korki są szczególnie uciążliwe dla tych, którzy zmierzają do miejsca pracy samochodem lub komunikacją miejską. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu za kółkiem spędzają zmotoryzowani.

 

Badaniu poddano ulice położone w centrum Sosnowca i często uczęszczane przez kierowców w dni robocze. Jak się okazało przeciętny mieszkaniec Sosnowca spędza w korkach rocznie 111 godzin, czyli niecałe 5 dni. Oznacza to też, że każdego miesiąca sosnowiecki kierowca spędza za kółkiem ponad 9 godzin.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości na czterech ulicach Sosnowca. Najlepiej wśród nich wypada ulica Orla, na której średnia prędkość wynosi 45 km/h. Nieco gorzej jest na ulicach Wawel i 1 Maja, tam średnia prędkość pojazdów wynosi 37 km/h. Najwolniej poruszają się kierowcy zmierzający ulicą Sienkiewicza, ich średnia szybkość oscyluje wokół 32 km/h.

 

                                                      Tabela 1


Nazwa alei/ulicy


Średnia prędkość w godzinach szczytu
(7-9 oraz 15-17)

Sienkiewicza

32 km/h

Orla

45 km/h

Wawel

37 km/h

1 Maja

37 km/h

                                                                                                Źródło: Korkowo.pl

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Sosnowca w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Sosnowca (ul. Sienkiewicza, ul. Orla, ul. Wawel, ul. 1 Maja).

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. sosnowiec.gazeta.pl