117179
online
Policja
491
Inspekcja
169
Wypadek
1332
Informacja prasowa - Stoją w korkach 5 dni. Opole ‹‹ powrót do listy raportów
[18.02.2013]

 

Stoją w korkach 5 dni. Opole

 

Nie ma chyba kierowcy, który lubi stać w korkach. Zwłaszcza wtedy, kiedy nie można pozwolić sobie na spóźnienie, czyli na przykład jadąc do miejsca pracy. Ile czasu w zatłoczonych ulicach tracą mieszkańcy Opola? Odpowiedź na to pytanie znaleźli specjaliści z serwisu Korkowo.pl

 

Badanie przeprowadzono w trakcie trwania porannych i popołudniowych godzin szczytu. Założono, że kierowca przemierza centrum Opola dwukrotnie w ciągu dnia. Jak się okazało, rocznie takie wyprawy kosztują go 111 godzin za kółkiem. Wychodzi więc na to, że dojazdy do i z pracy zajmują przeciętnemu Opolskiemu kierowcy prawie 5 dni. Co może wydać się interesujące, popołudniowe korki zajmują rocznie 63 godziny są zatem bardziej czasochłonne niż ich poranne odpowiedniki, które zabierają średnio 48 godzin.

 

Katedralna – tylko 19 km/h

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl dokonali także pomiarów średnich prędkości osiąganych na czterech ulicach Opola położonych w centrum miasta. – Na przebadanych przez nas ulicach prędkość z jaką poruszają się kierowcy nie przekracza 30 km/h– komentuje Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl – W najmniej komfortowej sytuacji są kierowcy, którzy poruszają się ulicą Katedralną. Ich prędkościomierze wskazują średnio 19 km/h. Na drugim biegunie znajdują się osoby poruszające się ulicą Sienkiewicza oraz Katedralną. Tam, przeciętna prędkość pojazdów wynosi ok. 29 km/h – dodaje Florkowska.

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Opola w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Opola (ul. Sienkiewicza, ul. Kołłątaja, ul. Katedralna i ul. Wrocławska).