13647
online
Policja
38
Inspekcja
5
Wypadek
69
Informacja prasowa - Szczecin bez korków ‹‹ powrót do listy raportów
[31.05.2012]

Szczecin bez korków

 

32km/h to średnia prędkość w ścisłym centrum Szczecina, co stanowi dobry wynik na tle kraju. O parę kilometrów wolniej jeździ się np. w Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu. Najbardziej korkują się ulice Ku Słońcu, Al. Piastów, Energetyków, Piłsudskiego, Łady. Z jaką średnią prędkością jeździ się po ulicach miasta? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

 

Jak donosi serwis Korkowo.pl, w promieniu do 2km od ścisłego centrum Szczecina samochody osiągają średnią prędkość 32km/h. To znacznie szybciej niż rok temu. Trochę dalej od centrum średnia prędkość wzrasta tylko o 6km/h. W odległości 5-10km od centrum w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego wynosi 45km/h, a na obrzeżach wzrasta do 60km/h. Aktualnie średnie prędkości świadczą o tym, że ruch samochodowy odbywa się płynniej, zarówno w ścisłym centrum i na obrzeżach miasta.

 

 

Najwolniej po szczecińskich ulicach kierowcy poruszali się w grudniu zeszłego roku. W ścisłym centrum średnie prędkości oscylowały w granicach 22-25km/h. Wolniej niż pół roku temu jeździło się w odległości 5-10km i 10-15km od ścisłego centrum, gdzie średnie prędkości wyniosły kolejno 32 i 53km/h. Z raportu z maja 2011 przeprowadzonego przez serwis Korkowo.pl wynika, że ścisłe centrum miasta najbardziej korkowało się rano (6:00-9:00) i po południu (16:00-18:00).

 

Poniżej porównanie sytuacji drogowej w Szczecinie z trzech raportów przeprowadzonych przez serwis Korkowo.pl.

 

 

Obecnie ruch samochodowy może być nieco wolniejszy w obrębie skrzyżowaniu ulic Przyjaciół Żołnierza i Przyjaciół Ronda, ze względu na rozpoczętą tam modernizację sygnalizacji świetlnej. Poniżej screen z Korkowo.pl przedstawiający najbardziej zakorkowaną część Szczecina, tj. ulice dojazdowe do Ronda Giedrojcia.