45237
online
Policja
232
Inspekcja
27
Wypadek
291
Informacja prasowa - Tak suszą w polskich miastach ‹‹ powrót do listy raportów
[27.09.2013]

Tak suszą w polskich miastach

 

Jaką „szansę” na spotkanie kontroli drogowej mają kierowcy? To zależy nie tylko od okresu, w którym poruszają się po ulicach, ale także od miasta w którym żyją. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili w tym zakresie specjalne badania. Zobacz jak suszą w Twoim mieście.

 

Kierowcy czasem mają pod górkę. Dosłownie i w przenośni: na jezdniach czają się koleiny, dziury, a do drodze czekają jeszcze korki, fotoradary stacjonarne i bardziej mobilne – patrole drogówki. Stopień natężenia takich „niespodzianek” nie wszędzie jest taki sam. Aby zaspokoić ciekawość kierowców specjaliści z serwisu Korkowo.pl przez 30 dni prowadzili badania w 5 wybranych polskich miastach. Gdzie suszyli najbardziej?

 

Wrocław faworytem

W pomiarach brał udział Wrocław, Kraków, Gdańsk, Łódź oraz Katowice.Analiza wykazała, że najwięcej, bo 175 kontroli zanotowano w Krakowie, a najmniej czyli 69 we Wrocławiu mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.Trzeba tu jednak uwzględnić fakt, że Wrocław ma mniejszą powierzchnię niż Kraków, co wpływa zapewne na liczbę patrolidodaje Florkowska. Jak wyglądała sytuacja w innych miastach? W Łodzi zarejestrowano 141 suszarek, w Katowicach 106 a w Gdańsku 68. Zmotoryzowanych, którzy poruszają się po bardziejpatrolowanychmiastach może pocieszyć fakt, że liczbasuszarekjest zmienna w czasie i nie każdy przecież musi je spotkać. Najbezpieczniej (i najtaniej) będzie po prostu trzymać się przepisów.

 

             Jak suszą w miastach?
 

Miasto

 

Liczba kontroli

dziennie

miesięcznie

Wrocław

2

69

Gdańsk

2

68

Katowice

4

106

Łódź

5

141

Kraków

6

175

                                                                                         Dane: Korkowo.pl


 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po badanych miastach w dniach 26 sierpnia - 23 września 2013.