109624
online
Policja
499
Inspekcja
136
Wypadek
1139
Informacja prasowa - Tak suszyli kierowców w długi weekend ‹‹ powrót do listy raportów
[20.08.2013]

Tak suszyli kierowców w długi weekend

 

Dla większości Polaków długi, sierpniowy weekend to czas odpoczynku a także podróży. Dla drogówki to bardzo pracowity okresw końcu na drogach pojawia się więcej niż zwykle pojazdów, korkują się wylotówki a zniecierpliwieni kierowcy chętnie dociskają pedał gazu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak intensywnie pracowały wówczas policyjnesuszarki.

 

Widok kontroli policji niejednego kierowcę przyprawił już o dreszcze. Szanse na spotkanie drogówki nie zawsze takie same. Nie od dziś wiadomo, że w czasie wakacji i świąt wzrasta liczba patroli pilnujących porządku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, czy ta obiegowa prawda znajduje odbicie w rzeczywistości.

 

Wzrost o prawie 1/5

Badaniu poddano liczbę kontroli policji jakie pojawiły się na terenie Polski w dwóch okresach: w trakcie trwania długiego, sierpniowego weekendu (15-18 sierpnia) oraz w analogicznym, ale jużnieświątecznymokresie (8-11 sierpnia).Przypuszczenia okazały się słuszne zebrane dane wskazują, że liczba kontroli w długi weekend rośniemówi Kinga Przybysz z serwisu Korkowo.plW trakcie jego trwania zarejestrowano prawie 470 kontroli więcej niż w zwykły weekenddodaje Przybysz. Liczby mówią same za siebie: w długi świąteczny weekend w Polsce zgłoszono 3 057 kontroli drogowych, natomiast w okresie porównawczym było ich mniej, bo 2 588. Oznacza to, wzrostsuszeńo 18 %.

 

 

Jak zmienia się liczba suszarek na drogach w zależności od okresu?


Długi sierpniowy weekend

 


Analogiczny,nieświątecznyokres


Różnica

3 057

2 588

18 %

 

                                                                                                                                źródło: Korkowo.pl

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w dniach 8-11 oraz 15-18 sierpnia 2013.

 

 

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. moto.wp.pl
  2. auto-news.pl