39519
online
Policja
230
Inspekcja
25
Wypadek
250
Informacja prasowa - Teatralka w remoncie. A kierowcy.... ‹‹ powrót do listy raportów
[23.10.2013]

Teatralka w remoncie. A kierowcy....

 

Remont poznańskiej „Teatralki” jest już właściwie na półmetku. Zmiana organizacji ruchu dotknęła nie tylko pasażerów MPK ale także kierowców. Jak remont „Teatralki” wpłynął na sytuację drogową w mieście? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

 

Prace na Moście Teatralnym wystartowały 23 września, a powodem ich rozpoczęcia był zły stan torowiska w tym miejscu. Teraz kierowcy nie mają wyjścia i muszą korzystać z objazdów. Ruch samochodowy z remontowanego obszaru przekierowano na kilka ulic m.in.: Libelta, Mickiewicza, Strzałkowskiego, Żurawią i Dąbrowskiego. Jak wygląda sytuacja kierowców, którzy poruszają się tymi ulicami? Jest gorzej niż przed rozpoczęciem prac remontowych?

 

Nawet jeśli szybciej, to i tak wolno

Wyniki naszym badań niosą dla kierowców zarówno dobrą jak i złą wiadomość – mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. – Dobra wiadomość jest taka, że podczas trwania remontu średnie prędkości na ulicach objazdowych nie spadły a nawet nieco wzrosły. Z drugiej strony nie ma co ukrywać w okolicach Mostu Teatralnego nadal jeździ się wolno – zauważa Florkowska. Najpłynniejszy ruch zanotowano na ulicy Dąbrowskiego – prędkościomierze wskazują tam średnio 30 km/h i tak było też przed remontem. Prędkości oscylujące wokół 29 km/h odnotowuje się na ulicy Żurawiej i Strzałkowskiego. Na Libelta pojazdy poruszają się z prędkością 25 km/h, czyli o 3 km/h szybciej niż było to przed rozpoczęciem prac remontowych. Najwolniejszą ulicą zestawienia jest Mickiewicza, po której pojazdy poruszają się z szybkością nieprzekraczającą 22 km/h.

 

Kierowcom i pasażerom nie pozostaje nic innego, jak cierpliwe czekać i liczyć na to, że remont zakończy się w planowanym terminie i pozytywnie wpłynie na komfort oraz szybkość podróżowania po mieście.

 

 

Remont „Teatralki” a prędkości w Poznaniu

 

Ulica

 

 

Przed remontem

 

W trakcie remontu

Libelta

22 km/h

25 km/h

Mickiewicza

21 km/h

22 km/h

Żurawia

29 km/h

29 km/h

Strzałkowskiego

25 km/h

29 km/h

Dąbrowskiego

30 km/h

30 km/h

                                                                         Źródło: Korkowo.pl

 

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po badanych ulicach w dniach 1-10 września 1-10 października 2013.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. poznan.naszemiasto.pl