117179
online
Policja
491
Inspekcja
169
Wypadek
1332
Informacja prasowa - Toruń - połowa dnia nie dla kierowców? ‹‹ powrót do listy raportów
[11.03.2014]

Toruń – połowa dnia nie dla kierowców?

 

Znamy najnowsze wyniki badań dotyczące natężenia ruchu w Toruniu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili dobowy monitoring sytuacji drogowej w mieście. Wyniki zaskoczą pewnie niejednego kierowcę.

 

Jak wygląda natężenie ruchu w Toruniu? To zależy przede wszystkim od pory dnia, bo liczba korków zmienia się wraz ze wskazówkami zegara.Aby sprawdzić na ile sytuacja drogowa w mieście jest dynamiczna przeprowadziliśmy dobowe pomiary średnich prędkości kierowcówmówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.Okazało się, że czasowy rozkład toruńskich korków jest bardzo nierównomierny. O ile w pierwszej części dnia możliwa jest płynna jazda, to w jego drugiej części jest to znacznie trudniejszedodaje Florkowska.

 

Sytuację najlepiej obrazują liczby: w godzinach między 1 w nocy a 15 po południu średnia prędkość kierowców oscyluje wokół 44 km/h. W drugiej części doby (między 16 a 24) prędkości kierowców spadają do 33 km/h, czyli aż o ¼. Oznacza to, że podróżowanie po Toruniu w godzinach popołudniowych i wieczornych wymaga znacznie większych nakładów czasowych niż wycieczki o wcześniejszych porach.

 

 

        Toruń – „dwie połówki” dnia

Pierwsza cześć dnia (godz 1-15)

Druga część dnia (16-24)

Spadek

44 km/h

33 km/h

25 %

                                                                                                          źródło: Korkowo.pl

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Toruniu między 9 a 11 marca 2014.

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. mmtorun.pl