13873
online
Policja
35
Inspekcja
3
Wypadek
84
Informacja prasowa - Twój telefon pokaże, gdzie opłaca się tankować ‹‹ powrót do listy raportów
[12.03.2013]

Twój telefon pokaże, gdzie opłaca się tankować

 

Kieszenie kierowców są coraz bardziej nadwerężane. Tu trzeba zapłacić za ubezpieczenie, tam trafi się mandat, a na koniec jeszcze czeka wizyta na stacji benzynowej. Ceny paliwa szybują w górę. Czy zmotoryzowani będą zmuszeni przerzucić się na rowery? Niekoniecznie! Sprawdź jak płacić mniej za paliwo.

 

Serwis Korkowo.pl przygotował dla kierowców niespodziankę i sprytne narzędzie umożliwiające tanie tankowanie w całej Polsce. Sprawdzenie aktualnych cen paliw nigdy nie było takie proste. Na mapie serwisu zostały umieszczone stacje benzynowe położone w określonych punktach kraju. Po kliknięciu kursorem
w ikonę stacji można zobaczyć, ile w danym miejscu kosztuje benzyna. Chcesz pomóc innym kierowcom płacić mniej? Nie ma problemu – ceny można łatwo edytować, wystarczy kliknąć w napis „Aktualizuj ceny paliw”.

 

Tanie tankowanie w trasie

Co ważne z punktu widzenia osób będących w trasie, ceny paliw można sprawdzić także z poziomu telefonu komórkowego. Potrzebna do tego jest aplikacja Yanosik, którą można ściągnąć bezpłatnie. Na razie nowa funkcjonalność działa na smartfonach z systemem Android. Oprócz informacji o cenach paliw, Yanosik pokazuje szereg innych zdarzeń drogowych czyhających na trasie. Kierowcy otrzymują powiadomienia m.in. o kontrolach policji, fotoradarach, Inspekcji Transportu Drogowego, odcinkowych pomiarach prędkości oraz wypadkach.