45237
online
Policja
232
Inspekcja
27
Wypadek
291
Informacja prasowa - Tydzień w korku. Olsztyn ‹‹ powrót do listy raportów
[17.10.2012]

Tydzień w korku. Olsztyn

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile godzin w skali roku spędzają w korkach mieszkańcy Olsztyna. Jak się okazało jest to ok. 166 godzin, co daje prawie tydzień stania w korkach. Przeciętny kierowca poruszający się po centrum Olsztyna spędza co miesiąc za kółkiem prawie 14 godzin.

 

Analizie poddano trasy dojazdowe do centrum Olsztyna w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Kierowcy, którzy poruszają się nimi w drodze do pracy, rocznie spędzają za kółkiem niecałe 7 dni. Na tle dotychczas zbadanych miast Olsztyn (Łódź, Toruń, Wrocław ok. 13 dni, Szczecin 9 dni) nie wypada wcale najgorzej.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości jakie osiągali kierowcy w godzinach szczytu na czterech, często uczęszczanych ulicach Olsztyna. W najgorszej sytuacji są kierowcy, którzy do pracy podróżują ulicą Kościuszki. Ich średnia prędkość oscyluje wokół 26 km/h. Trochę szybciej, bo z szybkością 32 km/h poruszają się samochody przemierzające ul. Wyszyńskiego. Zarówno na Alei Obrońców Tobruku jak i ulicy Artyleryjskiej średnia prędkość pojazdów wynosi około 43 km/h.

                        

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Olsztyna w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Olsztyna (ul Kościuszki, ul. Wyszyńskiego, al. Obrońców Tobruku, ul Artyleryjską).

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. prasa24h.pl