36994
online
Policja
230
Inspekcja
19
Wypadek
209
Informacja prasowa - Tydzień za kółkiem w Bydgoszczy ‹‹ powrót do listy raportów
[30.10.2012]

Tydzień za kółkiem w Bydgoszczy

 

Uliczne korki wyprowadziły z równowagi już niejednego kierowcę. Pokonywanie zatłoczonych ulic w godzinach szczytu bywa prawdziwym wyzwaniem. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu w korkach spędzają mieszkańcy Bydgoszczy.

 

Wyniki badań zapewne nie ucieszą zmotoryzowanych. Jak się okazało, przeciętny bydgoski kierowca spędza prawie 7 dni w skali roku na dojazd do i z pracy, pod warunkiem, że jego trasa obejmuje przejazd ulicami położonymi niedaleko centrum. Oznacza to, że każdego miesiąca kierowcy z Bydgoszczy spędzają ponad pół dnia za kółkiem.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości, jakie osiągają kierowcy na czterech ulicach Bydgoszczy położonych w okolicy centrum. W najgorszej sytuacji są zmotoryzowani, którzy w drodze do pracy przejeżdżają przez ulicę Gdańską. Ich średnia szybkość oscyluje wokół 24 km/h. Niewiele szybciej, bo z prędkością 29 km/h poruszają się samochody na ulicy Focha. Warto zauważyć, że w poprzednim badaniu przeprowadzonym na początku września, średnia prędkość na ulicy Focha była znacznie wyższa i wynosiła ok. 36 km/h. Podobną sytuację mamy na ul. Kujawskiej: na początku września poruszano się po niej z szybkością ok. 36 km/h. Obecne wyniki wskazują, że średnia prędkość oscyluje tam w okolicach 34 km/h. Trochę lepiej wygląda sytuacja na ulicy Jagiellońskiej samochody pokonują ja ją ze średnią szybkością 35 km/h.

 

 

                                             

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Bydgoszczy w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Bydgoszczy (ul. Focha, ul. Kujawska, ul. Jagiellońska, ul. Gdańska (do ul. Świętojańskiej) ).

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. bydgoszcz.naszemiasto.pl
  2. zyciebydgoszczy.pl