46519
online
Policja
125
Inspekcja
28
Wypadek
250
Informacja prasowa - Ulice Elbląga w szczycie ‹‹ powrót do listy raportów
[12.11.2012]

Ulice Elbląga w szczycie

 

Prędkość z jaką kierowcy poruszają się po mieście ma zasadniczy wpływ nie tylko na czas dotarcia do celu ale i jakość podróży. Dlatego też specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali średnie prędkości, jakie osiągają kierowcy w centrum Elbląga.

 

Analizie poddano ulice w centrum miasta, często uczęszczane przez kierowców. Pomiary zostały przeprowadzone w godzinach szczytu komunikacyjnego. W najmniej komfortowej sytuacji są ci, którzy do pracy zmierzają ulicą Hetmańską. Ich średnia prędkość oscyluje wokół 25 km/h. Tylko trochę lepiej jest na Alei Tysiąclecia, tam średnia szybkość pojazdów wynosi ok 27 km/h. W stosunkowo najlepszej sytuacji są kierowcy przemierzający ulicę Rycerską i Robotniczą. Średnia prędkość na tych odcinkach wynosi 31 km/h.

 

 

                                                     Tabela 1


       Nazwa alei/ulicy


Średnia prędkość w godzinach szczytu
(7-9
oraz 15-17)

Hetmańska

25 km/h

Rycerska

31 km/h

Tysiąclecia

27 km/h

Robotnicza

31 km/h

                                                                                          Źródło: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Elbląga w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Elbląga (ul. Hetmańska, ul. Rycerska, al. Tysiąclecia (odcinek między Rycerską a Hetmańską), ul. Robotnicza).

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. moto.elblag.net