96424
online
Policja
236
Inspekcja
58
Wypadek
808
Informacja prasowa - Ulice wokół Stadionu Narodowego na ćwierćfinał ‹‹ powrót do listy raportów
[27.06.2012]

Ulice wokół Stadionu Narodowego na ćwierćfinał

 

W ćwierćfinale EURO 2012 Portugalczycy wygrali z Czechami 1:0. Mecz rozgrywany był 21 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili jak to sportowe spotkanie wpłynęło na jazdę po ulicach wokół stadionu.

 

W badaniu brano pod uwagę trzy ulice: Wybrzeże Szczecińskie, Wał Miedzeszyński oraz al. Waszyngtona. Prędkość z jaką poruszały się po nich pojazdy w godzinach 12:00-16:00 mierzono dwukrotnie. Po raz pierwszy 20 czerwca, kiedy nie rozgrywano żadnego spotkania, drugi raz 21 czerwca w dniu meczu.

 

Trzy ulice, trzy prędkości

Jak można było się spodziewać, w dzień piłkarskiego spotkania Czechów i Portugalczyków, kierowcy jeździli wolniej niż zwykle. Największą różnicę można zaobserwować na przykładzie ulicy Waszyngtona. W dzień bez meczu można było przejechać ją z prędkością ok. 45 km/h, w dzień meczowy zaś kierowcy poruszali się po niej średnio o 10km/h wolniej – z prędkością 35 km/h. Więcej szczęścia mieli jadący ulicą Wał Miedzeszyński. 21 czerwca, kiedy rozgrywał się mecz kierowcy jechali przez tę ulicę ze średnią prędkością 48 km/h, a więc tylko 4 km/h wolniej niż mogli zaledwie dzień wcześniej. Co interesujące, nie uległa zmianie średnia prędkość przejazdu przez Wybrzeże Szczecińskie. Zarówno 20 jak i 21 czerwca była ona stosunkowo niewielka i wynosiła 38 km/h.

 

Z badań Korkowo.pl wynika jasno, że chociaż mecz na Stadionie Narodowym spowolnił trochę ruch na okolicznych ulicach, to nadal były one przejezdne.

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 20-21.06.2012.