11042
online
Policja
27
Inspekcja
6
Wypadek
57
Informacja prasowa - Ulice Wrocławia wróciły z urlopu ‹‹ powrót do listy raportów
[25.09.2012]

Ulice Wrocławia wróciły z urlopu

 

Kalendarzowa jesień już się zaczęła, podobnie jak rok szkolny a niebawem także akademicki. Zmotoryzowani nie przepadają za wrześniem – dni są coraz krótsze a ulice coraz bardziej zatłoczone. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, jak koniec wakacji wpłynął na natężenie ruchu we Wrocławiu.

 

Analizie poddano cztery ulice leżące w centrum Wrocławia. Badanie przeprowadzono w połowie sierpnia i na początku września. Wniosek? Samochody poruszają się trochę wolniej niż było to latem, jednak różnica ta oscyluje między 1 a 3 km/h. Nie jest to duży kontrast, jednak wraz z nadejściem deszczowych, szarych dni może się pogłębić.

 

Największy spadek prędkości zaobserwowano na ulicy Sienkiewicza. W ciągu dnia, we wrześniu kierowcy jeżdżą po niej średnio 2 km/h wolniej niż w sierpniu, przy czym w godzinach porannych różnica ta wynosi 3 km/h. Najmniejsza zmiana nastąpiła na ulicy Podwale – w godzinach porannych jeździ się tam właściwie tak samo jak w wakacje, a w popołudniowych – o 2 km/h wolniej.

 

 

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresach 10-20 sierpnia 2012 oraz 5-15 września 2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. tuwroclaw.com