34186
online
Policja
190
Inspekcja
23
Wypadek
177
Informacja prasowa - Uwaga na wypadki. Warszawa ‹‹ powrót do listy raportów
[11.04.2013]

Uwaga na wypadki. Warszawa

 

Specjaliści serwisu Korkowo.pl przeanalizowali sytuację na warszawskich ulicach. W których miejscach najczęściej dochodzi do stłuczek i wypadków?

 

Zakres badania objął ostatnie trzy miesiące. Na podstawie zebranych danych eksperci wyznaczyli miejsca, w których najczęściej dochodziło do wypadków lub stłuczek z udziałem samochodów. Są to zatem punkty Warszawy, w których kierowcy powinni zachować lepszą niż zwykle czujność, bo (przynajmniej statystycznie) istnieje tam większe niż gdzie indziej ryzyko kolizji.

 

Czarna trójka

Wyniki analizy wskazują, że to aleja Armii Krajowej zasługuje na miano najbardziej kolizyjnej. W ciągu ostatniego kwartału doszło tam do 83 zdarzeń drogowych. Aleja ta stanowi ważny odcinek Ekspresowej Obwodnicy Warszawy i jest często uczęszczana przez kierowców. – Możliwe, że właśnie długość alei i intensywność ruchu na tym odcinku przyczyniły się do wysokiej liczby odnotowanych kolizji – komentuje Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. Niewiele lepiej przedstawia się sytuacja na Wybrzeżu Gdyńskim. Zanotowano tam 82 zdarzenia drogowe. Wybrzeże liczy 7km długości i jest częścią Wisłostrady, która nie doszła jeszcze do siebie po pamiętnej awarii tunelu z lata ubiegłego roku. Podobnie jak w przypadku al. Armii Krajowej przyczyną sporej liczby kolizji jest najprawdopodobniej duże zagęszczenie pojazdów na Wybrzeżu. Trzecie miejsce w zestawieniu należy do Alei Prymasa Tysiąclecia. Aleja jest trasą szybkiego ruchu położoną między Al. Jerozolimskimi a al. Obrońców Grodna. W ciągu ostatnich trzech miesięcy doszło na niej do 79 kolizji.

 

Trzy opisane powyżej aleje to nie koniec listy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają poniżej tabelę ze spisem kilkunastu warszawskich ulic w których występują najwyższe wskaźniki wypadków i stłuczek.

 

 

Miejsca najbardziej zagrożone kolizjami. Warszawa

 

Wa

aleja Armii Krajowej

83

Wybrzeże Gdyńskie

82

aleja Prymasa Tysiąclecia

79

aleja Krakowska

    60

ulica Toruńska

46

aleja Becka

45

aleja Niepodległości

42

Wał Miedzeszyński

41

aleja Obrońców Grodna

40

ulica Puławska

39

Dolina Służewiecka

39

Aleje Jerozolimskie

37

aleja Sikorskiego

37

Wybrzeże Gdańskie

35

Ulica Łopuszańska

35

aleja Armii Krajowej

35

                                                                                    Źródło: Korkowo.pl